הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון

ניהול ופיקוח פרויקטים


ניתן להשוות במובנים רבים את תפקידו של מנהל הפרויקט לתפקידו של מנצח בתזמורת, שכן גם הוא, מחזיק בידיו את מפתח התיאום בין כל המרכיבים והגורמים השונים השותפים ליצירה, והוא זה שמנווט אותה כנדרש בשל כישוריו המקצועיים.
תפקידו של מנהל הפרויקט, מתחיל כבר בשלב הייזום ו/או התכנון והוא האחראי לסנכרון נכון של כל  בעלי המקצוע בבניין ובפרוייקט וכל השלבים בביצוע אמורים להיות מתואמים וחופפים זה לזה.
מהו תהליך בניה? תהליך הבנייה  מלווה בלא מעט "הפתעות" המחייבים מציאת פתרון מידי, כגון ההפתעה שבגילוי קווי מתח גבוה העוברים בקרבת הקרקע, או קווי ביוב הקבורים בשטח, שעובדת קיומם  לא היתה ידועה בעת רכישת הקרקע ועוד... "תפירת" כל אלה למוצר מוגמר – תחת לוחות זמנים שלא תמיד נשלטים, ותקציב מדוד ונתון מראש - יהא תפקידו של מנהל הפרויקט.
 
הכישורים הנדרשים לניהול פרויקט:
בראש ובראשונה נדרש  ממנהל הפרויקט מקצועיות בלתי מתפשרת! וכן הבנה והכרה מיומנת של כל אחד מהתחומים ו/או הגורמים המתקשרים לתהליך הפרויקט , החל מ: מנגנוני עיריות, משרדי ממשלה, מוסדות בנקאיים, התמחויות תכנון וכלה ב"שורה התחתונה בשטח" - הבנת תהליכי העבודה שהינה חיונית על מנת לצפות ולאתר בעיות העלולות לצוץ, טרם הופעתן ולכוון את כל המכלול למטרה הסופית ובצורה הטובה והיעילה ביותר.
מיומנות טובה של מנהל פרויקט מסייעת בקבלת החלטות במהלך העבודה ולאלה,יש לא פעם השפעות ארוכות טווח... לצד המקצועיות והמיומנות שתוארו לעיל, תכונה חשובה לא פחות הנדרשת ממנהל הפרויקט היא: יחסי אנוש טובים! שכן, כפי שכבר צוין, שיבושים עלולים לצוץ, ומעצם היותם  גם כרוכים לא פעם באי נעימויות - בלשון המעטה... מנהל פרויקט מיומן, בעל תקשורת אנושית טובה יוכל להגיע לפתרון נאות גם של אלה, ולרתום את כל הגורמים המעורבים, הלאה, להמשך התהליך...

תפקידים של מנהל הפרויקט :

1. ניהול לוחות זמנים
2. ניהול בקרה תקציבית
3. ניהול האתר בדגש על בטיחות
4. חשבונות + ספקים
5. תשלומים
6. ניהול בקרה בתהליך
7. טופס 4
8. איכלוס


מישל לוי עם ניסיון של למעלה מ 20 שנה בתחום ביצוע פרויקטים בכל סדר וגודל: מסחרי, עסקי ופרטי.
בחברתנו ישנה מחלקה לפרויקטים הקשורים לשיפוצים מורכבים עם כל הידע הדרוש בניהול הפרויקט על כל מרכיביו.
כל בעלי המקצוע הינם מומחים לתחומם : אינסטלציה, חשמל, בנייה, ריצוף וטיח באיכות ללא פשרות!

תחום נוסף שחברתנו מתמחה בו הינו בניית בתים פרטיים - שרות ללקוח עד לקבלת מפתח הכולל: ליווי בשלב הביצוע וניהול הפרויקט תוך שמירה על לוחות זמנים,
תקציב המנוהל ע"י בקרה תקציבית וכמובן איכות המלווה בבדיקות מכון תקנים, אישורים, עד לאיכלוס וקבלת טופס 4.

וכאן מישל לוי נכנס כחברה המקצועית ביותר בתחום ביצוע וניהול פרויקטים : "הבית שלך – המקצועיות שלנו".
פיקוח עליון לפרויקטים בבנייה רוויה ובניה פרטית :
בניית בית מגורים הינו פרוייקט מורכב, יקר וממושך, הדורש השקעת משאבים רבים. מהו תפקידו של מפקח הבניה,? מפקח הבניה מייצג את המזמין, ואחראי לתהליך ניהול הפרוייקט, משלב היתר הבניה ועד גמר הבניה.
 
להלן חלק מתפקידיו של מפקח הבניה:
* הכנת חומר למכרז בין קבלנים.
* עריכת לוח זמנים לביצוע העבודה.
* קביעת מסגרת תקציבית מאושרת על ידי הלקוח.
* הכנת כתבי כמויות וחוזים בהתאם לתוכנית האדריכלית, בתחומים השונים: שלד, אלומיניום, נגרות, עבודות פנים, אינסטלציה חשמל ועוד.
* ניתוח מחירים ויעוץ בבחירת הקבלן.
* פיקוח הנדסי ומקצועי קבוע על ביצוע העבודה, על טיב הבניה וטיב החומרים.
* בירור תביעות הקבלנים, משא ומתן על החריגים, ואישור חשבונות שוטפים.
* בדיקת הפרוייקט בסיום העבודה, ועזרה וטיפול בקבלת טופס 4.